המדריך השלם להפקת הזמנה

המדריך השלם להפקת הזמנות לאירוע

אז הגעתם, סוף כל סוף, לשלב הפקת ההזמנה, וזה אומר שהאירוע המרגש שלכם קרוב מתמיד. אם אתם מוצאים את עצמכם נרגשים מאוד, אבל גם מבולבלים לא פחות, אתם בחברה טובה בהחלט. ככל שההזמנה מהווה חלק בלתי נפרד מהמונח “אירוע”, הפקתה מהווה משימה בפני עצמה ועל מנת לבצע אותה על הצד היותר טוב, חשוב מאוד ללמוד איך עושים את זה נכון. במאמר הבא נקבץ שאלות נפוצות לבעל האירוע המתחיל ותשובות שיעזרו לכם לעשות סדר בבלגן. בהצלחה!

– אצל מי להפיק את ההזמנות?

אז נכון, ההוצאות לקראת האירוע הפכו מזמן לסוג של מערבולת פיננסית שסוחפת אתכם רחוק. רחוק הרבה יותר משתכננתם.

אבל יש לנו חדשות טובות וחדשות קצת פחות טובות עבורכם! נתחיל בפחות טובות?

הזמנה שאיננה מושקעת, ומשדרת למקבלים מסר שאיננו מכבד, תהפוך חלק ניכר מההשקעה הגדולה באירוע למיותרת. הזמנה ערוכה ברישול או כזו שאיכות ההדפסה שלה איננה גבוהה תגרום למוזמנים שאינם חייבים להראות נוכחות להשליך את ההזמנה לסל הנייר הקרוב ולתכנן תכנית אטרקטיבית יותר לתאריך האירוע שלכם. וחבל…

החדשות הטובות הן, שהזמנות לאירועים הן ההוצאה כמעט הכי קטנה שתצטרכו להוציא, וגם כמעט האחרונה. הוצאתם כבר עשרות אלפי שקלים על אירוע כדי שיצא מושלם, ההזמנות הן הדובדבן שבקצפת ומדובר בסכום קטן יחסית, של בין 200 ל 700 שקלים לאירוע ממוצע.

אז אם חשוב לכם לשגר לקהל היעד שלכם הזמנה שתעורר בהם ציפייה לקראת האירוע ותשדר להם את התחושה כי אתם מייקרים ומעריכים את השתתפותם, אל תוותרו על שירותיו של סטודיו מקצועי, אמין ומנוסה שרמת המקצועיות שלו תעשה את ההבדל הגדול באיכות ההזמנה שלכם.

– מתי מתחילים?

על מנת שתוכלו לעצב את ההזמנה שלכם בכובד ראש, מומלץ להתחיל בתהליך כחודשיים לפני האירוע וכחודש לפני האירוע להתחיל בחלוקת ההזמנות, על מנת שיגיעו ליעדן מבעוד מועד.

– כמה הזמנות מומלץ להדפיס?

כמות ההזמנות המומלצת עומדת על כ – 70% מסך המוזמנים שלכם, בהתחשב, כמובן, במצבם האישי. אם מרבית המוזמנים שלכם הם בודדים, כמות ההזמנות תהיה גדולה יחסית. אם חלק נכבד מהמוזמנים שלכם הינם בעלי משפחות או זוגות נשואים, אין ספק שתוכלו להדפיס פחות הזמנות ביחס למספר המוזמנים.

– כמה להשקיע בכל הזמנה?

הזמנה שערכה איננו עולה על שקל אחד תהיה, במרבית המקרים, מזלזלת. אבל הזמנה שערכה עולה על חמישה שקלים תהיה יקרה בהחלט. ההחלטה הסופית תלויה, כמובן, בתקציב שלכם, אך אם אין בידכם מזומנים מיותרים, לא מומלץ להיסחף בכל מקרה.

– כיצד בוחרים נייר להזמנה?

נייר כרומו, המקובל כסטנדרט בהזמנות יפות, מושקעות ומכובדות, יעשה את העבודה נפלא. אם אתם מעוניינים בהזמנה ייחודית ומרשימה במיוחד, תוכלו להשקיע בנייר יוקרתי יותר וליהנות מתוצאה מרשימה יותר.

– באיזה עיצוב מומלץ לבחור?

בבחירת העיצוב, תנו משקל רב לטעמכם האישי. מנגד, השתדלו שלא ללכת רחוק מדי עם צבעים עזים, עם עיצובים בלתי סולידיים ועם קו שהוא מקובל פחות.

– האם מומלץ להוסיף קישוטים להזמנה?

אם אתם מעוניינים בהזמנה מרשימה, יוקרתית ומעוצבת, ומנגד, חשוב לכם לשמור על תקציב שפוי שאיננו פורץ את כל גבולות התקציב, לכו על הזמנה המעוצבת דיגיטלית- מרשימה, מעוצבת, מוקפדת ויוקרתית והימנעו משימוש באלמנטים מיותרים כמו סרטי סאטן, פנינים ושאר תוספות המכבידות על עיצוב ההזמנה ומייקרות אותה באופן משמעותי.

– כיצד הופכים את ההזמנה למיוחדת מבלי לבזבז כסף?

הזמנה בלתי נשכחת הכובשת את לב המקבלים וגורמת להם להקיף את תאריך האירוע שלכם ביומנם בעיגול גדול היא לאו דווקא ההזמנה היקרה ביותר. אמרת כנף קולעת, ציטוט אופייני לזוג המאושר או בדיחה שנונה יעשו לעיתים את ההבדל הגדול ויהפכו את ההזמנה שלכם למיוחדת.

מזל טוב!